Дистанційне навчання. Цікава математика (старша група)
Годинник. Багатокутники.
Мета:Закріплювати та систематизувати знання про годинники та їх призначення; Вдосконалювати уміння дітей визначати час по моделям годинників.
Розширити та уточнити відомості про різні види багатокутників.
Вчити видозмінювати геометричні фігури.
Розвивати вміння складати геометричні фігури по конкретному
завданню.
Розвивати логічне мислення; уміння впізнавати в оточуючих
предметах предметах форми знайомих геометричних фігур.
Прививати любов до математики.
Матеріал: Годинники, геометричні фігур
картки з завданням; плакат – «Країна Багатокутників»
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь: Сьогодні ми з вами продовжимо вчитися визначати час по годиннику та здійснимо чарівну подорож до казкового містечка. Але спочатку вам треба відповісти на запитання:
— Скільки сонечок на небі?
— Скільки пальців на руці?
— Скільки очей у сови?
— Скільки вогників у світлофора?
— Скільки у п’яти котів хвостів?
Молодці, всі відповіли вірно.
– А може ви самі придумаєте питання зі словом «Скільки?»
– А чи ви б хотіли потрапити у казкову країну?
– А як ви гадаєте, як можна туди потрапити?
Сідайте за столи, закрийте очі, а коли будильник задзвенить, відкриєте їх.
(В цей час вівішується на дошку країна багатокутників)
Ось ми з вами і опинились в чарівній країні багатокутників. А як же нам визначити, в якому місті ми з вами опинилися?
це МІСТО ТРИКУТНИКІВ.
–Знайдіть трикутник. Та покладіть перед собою.
— Покажіть сторони, кути, вершини.
— А щоб продовжити нашу подорож, нам треба виконати завдання мешканців цього містечка.
— Подивіться на це веселе поросятко. Які геометричні фігури ви бачите?
— Скільки трикутників?
— Скільки прямокутників? (Квадратів…)
— А зараз погляньте на годинники. Котру годину вони показують?
–Що показує довга стрілочка? Коротка?
–Щоб потрапити в місто квадратів, ми повинні показати 2 години.
— Наші годинники показують 2 години, а ми з вами потрапили у місто квадратів.
— А завдання таке: Викласти квадрат за допомогою лічильних паличок.
— Скільки у квадрата кутів ? Сторін ? Вершин ?
— Що можна сказати про сторони квадрату ?
— Ну що ж, ви все розповіли, а зараз ми можемо перестаставити наші годинники ще на 1 годину вперед.
–Котру тепер годину показують годинники? (3)
— Вірно. Годинники показують 3 години. А ми з вами опинилися в місті
Прямокутників.
— Візьміть картки з крапками. Завдання таке: З’єднайте крапки по черзі між собою.
— Скажіть, під якою цифрою зображений прямокутник ?
— Завдання були складними, тому зараз я пропоную зробити фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П’ять! Шість! Усі веселі.
Летимо на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли
Ніжками затупотіли.
Дев’ять! Десять! Відпочили
За столи всі дружно сіли.
— В якомі містечку ми з вами опинились, ви здогадаєтесь, коли порахуєте кути у фігури, яку я вам покажу.
— Вірно, це п’ятикутник. Місто п’ятикутників.
— Зараз таке завдання: Вам потрібно взяти картку з геометричними фігурами, та
з’єднати однакові фігури лініями.
— Молодці. З завданням впорались. Пройло 2 години, ви виставите на годиннику 5 годин.
–Ми з вами потрапили в місто шестикутників.
— Як ви гадаєте, чим відрізняється 6-кутник від 5-кутника?
— Діти, наша подорож закінчується. Скажіть, в яких містах ми з вами побували?
( трикутників, квадратів, прямокутників, п’ятикутників, шестикутників)
— В якій чарівній країні знаходяться ці фігури? ( Країна багатокутників)
— Отже, і трикутник, квадрат, прямокутник, п’ятикутник, шестикутник – це
багатокутники.
Ви цій країні було дуже весело, але треба повертатися додому. Давайте знову
закриємо оченята, заснемо, а дзвонику годинника прокинемося.
— Що вам запам’яталось на занятті?
І наші годинники показуютть, що наше заняття закінчено, та нам потрібно йти відпочивати.