Дистанційне навчання. Дитина в соціумі (старша група)

Бережемо пам’ять прадідів

Мета:продовжувати вчити дітей складати розповіді, як за схемами, так і самостійно, спонукати вживати різні за складністю типи речень. Збагатити активне мовлення дієсловами різного часу, привчати говорити чітко у помірному темпі. Виховувати шанобливе ставлення до ветеранів, формувати вміння цінувати мир.

Обладнання: «Червоні маки», набір картинок «Що потрібно бійцям», схеми для розповіді.

Хід заняття

Вихователь: Діти подивіться , будь ласка, сюжет , що я для вас приготувала.

Як ви гадаєте , про що ми з вами будемо розмовляти? (про свято Перемоги, війну, ветеранів…) Так. 9 травня ми святкуємоДень Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Дідусі та прадіди, бабусі й пра­бабусі одягають ордени, йдуть на зустріч зі своїми друзями-ветеранами. Разом вони згадують, якими були роки війни і тих хто загинув заради миру. Пригадують листи з дому і фронтову пісню.

Діти, а визнаєте що потрібно було бійцям на війні. Оберіть, будь ласка картинки. Чому ви так вирішили? (Вибирають картинки , пояснюють) Скажіть, будь ласка:

Дидактична вправа «Один – багато»

Один – це воїн, а багато воїни;

Одна – фляга, а багато – фляги;

Один – прапор, а багато – прапори;

Одна – людина, а багато – люди;

Одна – пісня, а багато – пісні

Вихователь:

Відважно визволяли наше місто бійці стрілецького полку . А хто знає про те , як воювали ваші прадіди та бабусі?

(розповіді дітей)

Фізхвилина: хореографічний етюд на пісню «Червоні маки» https://www.youtube.com/watch?v=rRJNRcuPEPE&list=RDE6AEjtpBp5g&index=2

Вихователь : Діти, що ж бережуть маки?

Тож квітку передавай, якими були наші прадіди називай.

Дидактична вправа «Назви риси характеру »

Ось такі наші захисники

Колись давно прадіди Вітчизну захищали

Військові зараз захищають

Ми виростемо і теж будемо захищати

Наші прадіди Україну любили

Ми любимо

Наступні покоління будуть любити

Вихователь: Немає нічого страшнішого за війну, пам’ятайте це завжди, діти, і шануйте усіх тих, хто пережив жахіття війни – наших ветеранів, та за тих, хто віддав своє життя за те, щоб панував мир та спокій. І якщо ви у цей день побачите людей з сивим волоссям, з орденами , медалями отриманих у бою з ворогом підійдіть до них, вклоніться та подякуйте їм за Перемогу.

Діти , ви теж можете захищати мир… Для цього потрібно тільки дружити , не ображати нікого, пробачати, жаліти один одного. Якщо щось не подобається, треба не сердитися, а розібратися, про все можна домовитися, найти добре рішення для всіх. І якщо всі люди будуть пам’ятати, що бійки та війни не вирішать проблем, що треба домовлятися , тоді на землі буде панувати мир. А давайте зробимо журавликів пам’яті і пустимо їх в небо, щоб всі пам’ятали, що мир треба берегти, бо перемога достається ціною людського життя. Згодні?

«Хай буде мир» Н.Май