Дистанційне навчання. Мова рідна, слово рідне (молодша група)
Інтегроване заняття з пріоритетом мовленнєвого розвитку
Тема: «В гостях у казки»
Програмовий зміст:
- Закріпити знання дітей про знайомі казки, пізнаючи їх за допомогою загадок.
- Вчити правильно відповідати на запитання за змістом казок, використовуючи різні типи речень, дотримуючись правильного порядку слів.
- Активізувати мислення з допомогою проблемних завдань та вправ.
- Продовжувати вчити дітей складати казку по-новому, спільно вирішувати проблемні питання.
- Розвивати зв’язне мовлення дошкільнят.
- Розвивати творчу уяву, здатність фантазувати.
- Виховувати уважність, бажання допомогти.
- Виховувати культуру мовлення.
Обладнання: ворітця, малюнок зі слідом кози, іграшки (зайчик, ведмідь, вовк, лисичка, рак, дідусь, колобок), вирізані з паперу заготівки рукавички, фарби, пензлі, скринька, цукерки.
Хід заняття
І Вступна частина
- Вітальне слово вихователя
Доброго дня вам, любі малята,
Хлопчики милі мої і дівчата.
Щирою посмішкою всіх вас вітаю,
Доброго настрою на весь день бажаю.
2. Сюрпризний момент
Вихователь: Відкладіть yci ви справи ,
Балачки свої, забави,
Сядьте зручно всі, будь ласка,
Надіслала лист нам казка.
Вихователь читає лист:
«Світом казки мандрувати я запрошую ycix,
Буде вам усім цікаво, будуть жарти, буде сміх .
Станете чарівниками, будете добро чинить,
Тож скоріше вирушайте, в казку сміливіше йдіть!»
ІІ Основна частина
Вихователь: Діти, чи бажаєте ви відправитись у подорож?
Діти: Так.
Вихователь:А чи знаєте ви казки? Які казки знаєте?
Діти: (відповіді дітей)
Вихователь: Я бачу, що ви добре знайомі з казками і тому нам можна вирушати в подорож, в гості до казки.
Швидко в коло всі вставайте,
Міцно очі закривайте,
Навкруг себе оберніться,
Розплющить очі, посміхніться.
(Вихователь звертає увагу дітей на ворітця)
Гляньте, он якісь ворітця.
Там ще слід є від копитця.
Казочку ви пригадайте,
Разом всі відповідайте.
Діти: «Коза – дереза»
Вихователь:Вірно , діти, ви назвали казку. Давайте до неї завітаємо.
(Діти разом з вихователем проходять крізь ворота. Їх зустрічає зайчик)
Зайчик: Добрий день, любі малята! Вітаю вас у моїй казочці. Допоможіть мені, будь ласка.
Дидактична гра «Відтвори сюжет казки»
Дітям пропонують іграшки (ведмідь, вовк, лисичка, рак).
Завдання: пригадати сюжет казки, та відтворити послідовність появи звірят, які допомагали зайчикові.
Вихователь: Молодці, діти, допомогли зайчикові. А зараз нам час вирушати далі. А щоб потрапити у наступну казку, вам потрібно відгадати загадки.
Хто взимку холодну
Ходить злий, голодний? (Вовк)
Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м’ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене… (Лисиця)
Ліс обійшов, поїв весь мед,
В барлогу ліг і спить…
А мед він любить, не секрет,
На те він і … (Ведмідь)
Довгі вуха, куций хвіст,
Невеличкий сам на зріст.
На городі побував –
Нам капусту попсував. (Заєць)
Вона живе в болоті,
Зелена, як трава.
І цілий день нам чути
З болота „ква-ква-ква”.
(Жаба)
Невеличка та сіренька
В норці мешкаю тихенько.
Уночі по хаті – нир,
Я шукаю сало й сир.
(Миша)
Вихователь: Діти, як ви гадаєте, з якої казки всі ці звірята?
Діти: «Рукавичка»
Вихователь: Так, вірно. І ми з вами потрапили до казки «Рукавичка»
(Зустрічає дітей дідусь)
Дідусь: Добрий день, діти! Дуже гарно, що ви завітали до моєї казочки. Мені дуже потрібна ваша допомога. Я загубив одну рукавичку в лісі. Намалюйте мені, будь ласка, таку саму.
(Діти за зразком розмальовують рукавичку)
Вихователь: Малята, ви дуже гарно постарались і допомогли дідусеві. Але я бачу, що ви трохи втомились.
Фізкультхвилинка
У країні казочок
Жив веселий Колобок.
Разом з ним усі звірятка,
Вирушали на зарядку.
Похитали головою,
Раз притупали ногою,
Руки вгору піднесли,
Трішки ними потрясли,
Нахилились вліво, вправо.
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз присіли, піднялись.
Головою похитали
І всі разом пострибали.
Вихователь: А ось, погляньте, колобок котиться.
Колобок: Доброго дні, малята! Як гарно, що я вас зустрів. Ви всі знаєте мою казочку?
Діти: Так.
Колобок: Допоможіть мені. Я дуже не хочу, щоб лисичка мене з’їла. Вигадайте новий кінець до моєї казочки.
(Діти пропонують свої варіанти кінцівки казки «Колобок»)
Вихователь: Ось ми допомогли й колобкові і нам час вирушати далі.
ІІІ Заключна частина
Вихователь: Діти, погляньте, он якась скринька стоїть. Давайте зазирнемо в неї.
(Відкривають скриньку, а в ній записка)
«Любі ви мої малята,
Милі хлопчики й дівчата.
Завершилась наша казка.
А тепер ви всі, будь ласка,
В чарівну скриньку зазирніть
І сюрприз у ній знайдіть!»
(Діти зазирають у скриньку, а в ній лежать цукерки)
Підсумок заняття
Вихователь: Діти, чи сподобалась вам наша подорож?
Діти: Так.
Вихователь: У яких казочках ми з вами побували?
Діти: «Коза – дереза», «Рукавичка», «Колобок».
Вихователь: Наступного разу нас чекає ще дуже цікава подорож. На все добре!