Дистанційне навчання. Віконечко в природу
У гості до звірят.
Мета: поглибити знання дітей про тварин,які живуть у лісі, їх зовнішній вигляд,особливості; вчити правильно називати тварин та їх дитинчат; розвивати допитливість,мовлення; виховувати бажання дбати про тварин,доброзичливе ставлення до них.
Матеріал: кошик, картинки диких тварин,дитинчат тварин, макети дерев, крейда для гри «По стежці».
Хід заняття
Діти, я пропоную вам сьогодні прогулятися до лісу у гості до звірят. Як ви вважаєте, що треба взяти коли йдуть у гості? (Гостинці)
- Візьмемо кошик із гостинцями й вирушаймо до лісових звірят.
Гра «По стежині».
( На підлозі намалювати крейдою дві паралельні одна одній «стежинки» завдовжки 2 – 2,5м. на відстані 25 – 30см.По цій стежці діти йдуть до лісу.)
- Ось ми і прийшли до лісу. Де ж звірята живуть?
Діти підходять до ялинки
- Як ви вважаєте, хто тут живе?
З-за ялинки виглядає зайчик.
- Чому ви думаєте, що тут живе зайчик?
- Який зайчик? (Сірий, швидкий, боязкий)
- Чим ми можемо його почастувати?
Діти вибирають із кошика їжу для зайчика.
Довгі вуха, куций хвіст,
Невеличкий сам на зріст,
На городі побував –
Нам капусту попсував.
- Наш зайчик подякував вам дітки і пострибав у ліс.
- Ходімо далі.
- Ой , а хто тут далі нас зустрів?
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться.
Як зовуть її? (Лисиця)
- Як називається будиночок для лисиці? (Нора)
- Давайте розповімо їй чистомовку.
Са-са-са,са-са-са,
Йшла лисиця по лісах.
Су-су-су,су-су-су,
Білці я горіх несу.
- Привітаймося з лисичкою. Яка вона? Чим ми її почастуємо?
- Подивіться, яка велика хатинка. Як ви гадаєте хто тут може жити?
Не боїться він морозу –
Цілу зиму спить в барлогу,
Влітку любить мед, ожину,
Смачну ягідку малину.
- Який він? Яка у ведмедя шуба? Як він ходить? А як ричить? Що ж любить ведмідь? Чим ми його пригощатимемо? Давайте згадаємо віршик про ведмедя.
- За те, що ми почастували ведмедика, він хоче пограти з нами в гру.
Гра «У ведмедя у бору»
(Удосконалювати навички бігу; розвивати спритність і швидкість.)
Діти обирають ведучого — «ведмедя». Для нього на одному боці майданчика креслять коло — «барліг». На протилежному — «будиночок» дітей. Вихователь промовляє:
У ведмедя у бору
Гриби, ягоди беру. (Двічі)
Діти «ходять по лісу і збирають гриби, ягоди» (присідають і торкаються обома руками підлоги, підводяться), підходять до «ведмежого барлога».
А ведмідь сидить
І на нас ричить.
Після цих слів «ведмідь» тихо ворушиться, потягується, з ричанням підводиться. Діти тікають у свій «будиночок», а «ведмідь» біжить за ними і ловить.
- У нас ще гостинці залишилися, ходімо далі.
На прогулянку подався
Розбишака сірий вовк.
Як побачив його зайчик,
Налякався і замовк.
Розлетілись пташенята.
Розбіжалися звірята,
Поховались і тремтять –
З вовком гратись не хотять.
- Хто це ? (Вовк)
- Може це собака? Чому ви вважаєте що це вовк?
- Так це сірий вовк. Давайте назвемо його лагідно може він подобрішає. А ще залишимо йому гостинець.
- Погляньте,яке високе дерево! Що під деревом лежить? (шишки)
- А на дереві дупло! Хто може жити у дуплі?
На сосні чи на ялинці
Лісові збира гостинці .
Жвава,як вогонь прудка ,
Донька лісу,хто така? ( Білка).
- Так хто тут живе?
Розгляд білочки
- Яка вона? (Пухнаста,маленька,м’яка,прудка)
- Що ми дамо білочці?
А зараз ми з вами малята пограємо у гру «Мами та їхні дитинчата».
Є родина у малятка —
Мама, тато і дитятко.
І в звіряток є родина —
Мама, тато і дитина:
Лис, лисичка, лисеня,
Вовк, вовчиця, вовченя.
- Ось і закінчилась наша прогулянка, нам час повертатися до дитячого садка.
- Яких тварин ми сьогодні зустріли в лісі?