Дистанційне навчання. Зростаємо дужими

Про здоров’я треба знати, про здоро’я треба дбати

Мета: формувати розуміння необхідності збереження свого здоров’я, закріпити правила здорового способу життя, пояснити дітям оздоровче значення загартування, закріпити основні його складові: сонце, повітря, вода. Виробляти в дітей елементарні навички загартування, вчити дбати про своє здоров’я. Виховувати свідомість про те, що здоров’я краще берегти, ніж лікувати. Розвивати руховий апарат, фізичні здібності, уміння зміцнювати своє здоров’я, формувати навички доброзичливого спілкування з людьми.

Хід заняття:

Здоров’я – саме цінне, що є у людини. «Не золото, а найдорожче»?
– Які прислів’я про здоров’я ви знаєте?
«Здоровий не знає, який він багатий», «В здоровому тілі – здоровий дух», «Найбільше щастя у житті – здоров’я», «Бережи одяг поки новий, а здоров’я – поки молодий», «Здоров’я не купиш ні за які гроші», «Як про здоров’я дбаєш, так і маєш», «Здоровим будеш – все здобудеш», «Без здоров’я нема щастя».

З давніх-давен український народ найголовнішою цінністю у житті вважав здоров’я. Навіть, вітаючись і прощаючись, люди бажають одне одному здоров’я: «Здоровенькі були!», «Дай, боже, здоров’я!», «Доброго вам здоров’я!», «Бувайте здорові!», «Йдіть здорові!»

Давайте пограємо в гру «Назви друзів здоров’я»
(Сонце, свіже повітря, забруднене повітря, погане освітлення, фізкультура, чисте повітря, гігієна, брудна вода, недоїдання, злість, прогулянка, правильне харчування, гарний настрій, погані звички, чиста вода)

Давайте подумаємо, чому в народі говорять, що вода – це здоров’я?
(Без води не можуть жити ні люди, ні рослини, ні тварини, тобто – всі живі організми без води загинуть.)
– Навіщо вода людям? (вживають у їжу, підтримують гігієну, загартовуються)
– А чи будь-яку воду можна пити? (Не можна пити холодну)

Пити воду можна лише з-під крана, бо її спеціально очищають.
Якщо не дружити з водою і милом, то можна захворіти небезпечними інфекційними хворобами. Мікроби дуже бояться мила. Чиста вода – для хвороби біда!

– Як ми з вами загартовуємось? (Умивання прохолодною водою, купання влітку, сонячні та повітряні ванни, ходіння босоніж по росяній траві, провітрювання кімнати) . \ Розгляд ілюстрацій \
– Чи завжди взимку слід одягати теплу шубу? ( Одягатись треба так, щоб від найменшого поруху вам не стало жарко, щоб було легко і зручно бігати.). – Чи можна влітку дуже довго лежати на сонечку? (Може бути сонячний удар). Лікарями доведено, що загартовані дівчатка і хлопчики менше хворіють, ніж незагартовані.
Д\г «Одягнись по сезону»
– А тепер давайте грати, треба вам відповідати:
– Рано вранці хто піднявся? (Я), – Хто сонечку посміхався? (…)
– А зарядку хто робив? (…), – Свої руки хто не мив? (…)
– Фізкультурою займався? (…) – А ще й досі не вмивався? (…)
– Хто здоровим хоче стати? (…) – А багато сили мати? (…)
– Хто з водою й сонцем дружить? (..) – Вітаміни хто з вас любить? (..)

Д\гра «Вибери корисні продукти» \Капуста, морква, масло, зелена цибуля (А – ріст і зір ); яйця, гречка (В – розум ); чорна смородина, овочі (С – протидія до захворювань ); яйця, риба ( Д – зміцнення кісток ); цукор, сіль, жир – вживати якнайменше. «Вітаміни вживати – хвороб не знати!»
– Що за гостя до нас прийшла? «Як на неї подивились, то сльозами умились»? (Цибулинка – лялька )
– Чи смачна цибулька? Можливо вона трішки щипає за носик, але цибульку вважають королевою всіх вітамінів, в ній є фітонциди, які вбивають шкідливі віруси.

Якщо хочеш буть здоровим, роби так…. \ руки вгору \
Якщо хочеш буть здоровим, роби так…. \ руки вниз \
Якщо хочеш буть здоровим, посміхнись і будь бадьорим,
Якщо хочеш буть здоровим, роби так… \повороти вліво, вправо\
Якщо хочеш буть здоровим, дихай так….
Якщо хочеш буть здоровим, роби так…. крокують на місці

Здоров’я – основа усього на світі!
Здоровими бути бажають всі діти!
Для цього потрібно щоденно вмиватись,
Робити зарядку і тепло вдягатись,
Себе гартувати водою і сонцем,
І солодко спати з відкритим віконцем.
І їсти усе, що на стіл подають,
Бо страви нам росту і сил додають!

Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати!!!