Консультація для батьків. «Роль сімейних традицій у вихованні дитини»

Роль сімейних традицій у вихованні дітини

Консультація для батьків

Сім’я – це будинок. Сім’я – це фортеця. Сім’я – це центр, навколо якого створюється коло для спілкування і закладається майбутнє кожної людини. У кожній сім’ї свої правила і порядки, свій особливий спосіб життя і свої погляди на життя. Молоді одружуються, створюють свою сім’ю, вносячи в неї ті підвалини і переконання, які були щеплені їм з дитинства.

Але існують ритуали і традиції, характерні для всіх міцних і дружних сімей. Добре слово з ранку, подяку за приготований обід і допомога по господарству, занепокоєння про стан здоров’я і про плани членів сім’ї, все це є запорукою благополуччя сімейного життя. З вміння спілкуватися з родичами та вміння проводити з ними час складаються сімейні традиції і культура сімейного поведінки.

Повага до членів сім’ї, доброта в словах і вчинках, можливість зробити приємне і допомогти, показують культуру людини та її виховання. Людина, яка поводиться культурно в своїй сім’ї, і в суспільстві буде вести себе відповідно.

Дитина – це майбутнє нашої країни. Розуміючи це, навчіть дитину любити навколишній світ. Він росте і проявляє все більше інтересу до сімейних традицій. Поважайте його бажання пізнати світ, дозволяючи йому брати участь в житті сім’ї. Прибираючи квартиру, готуючи обід, прикрашаючи будинок до приходу гостей або до свята, залучіть і дитини в ці процеси.

Важливим місцем у будинку є кухня. Збираючись за столом всією родиною, ми відчуваємо себе захищеними, і розуміємо, що сім’я завжди допоможе.
Спілкування, обговорення новин, прийняття спільних рішень – це ще одна важлива сімейна традиція. Уміння спілкуватися з людьми і розуміти співрозмовника, допоможе дитині адаптуватися в суспільстві і знайти друзів.

Сімейні традиції часто йдуть від старшого покоління. Наші бабусі і дідусі – це джерело думок і порад, знань і досвіду. Спілкування з ними збагачує внутрішній світ дитини. Взаємозв’язок молодого і старшого покоління дуже важлива. Перебуваючи в тісному контакті з бабусями і дідусями, дитина дізнається у них про минуле, вчиться поважати старість і краще розуміти світ.

Сімейні традиції допомагають дитині вступити в доросле життя. У сім’ї дитина отримує всі основи свого світогляду і сценарій подальшої поведінки. Тому умови, в яких виріс дитина, є важливим показником його культурного рівня.

Виховання дітей, побудоване на любові до себе і до оточуючих, дозволить зберегти ті людські якості, які в подальшому призведуть до створення ще однієї міцною і благополучної сім’ї. Чим більше буде таких сімей, тим більше моральним буде людство в цілому.

PS День народження дитини – це ще один привід зібратися за столом. А подарунком може стати казковий дитячий торт, виконаний у вигляді красивої іграшки або героя з улюбленого мультика вашого малюка. Замовивши таке чудо в компанії “Алтуф’єво”, вам вдасться порадувати іменинника та гостей, а також залишити про свято приємні спогади.