Консультація для батьків “Особиста гігієна дошкільника”

Особиста гігієна дошкільника

І вдома, і в дошкільному навчальному закладі дітям слід дотримуватися пра­вил особистої гігієни. Адже гігієнічні навички – це запорука міцного здоров’я. І формувати їх – обов’язок насамперед батьків. Саме вони своїм прикладом мають показати дитині, як слід виконувати всі гігієнічні процедури.

  • Щоранку й щовечора умивайте дитину— мийте обличчя, шию та вуха теплою водою з милом. Також умивайте її після прогулянок. Із трьох-чотирьох років дити­на має умиватися самостійно.
  • Перед прийомом їжі та умиванням, після прогулянок, відвідування туалетної кімна­ти, будь-якого заняття чи гри привчайте дитину мити руки з милом. Руки слід мити під струменем води, а не в ємкості. Намилювати їх варто один-два рази з обох боків та між пальцями, а після змивання піни перевіряти чистоту нігтів.
  • Після трьох років навчіть дитину доглядати за своїми зубами самостійно: обов’язково чистити їх вранці й увечері, після кожного прийому їжі полоскати рот кип’яченою водою.
  • Волосся дитини мийтене рідше ніж раз на тиждень. Аби шампунь не потрапив в очі, голову дитини відхиліть назад і змийте піну. Розчісуйте волосся лише тоді, коли воно висохло.
  • Раз на два дні готуйте для дитини теплу ванну перед сном. Проте в разі захворю­вання й щеплень утримайтеся від цієї процедури. Під час купання скористайтеся мочалкою, губкою або махровою рукавицею та милом. Після ванни дитину ополос­ніть теплою водою, витріть насухо й одягніть у чисту білизну.
  • У дні, коли дитина не приймає ванну перед сном, вимийте її нижню частину тіла. Для витирання ніг і тіла використовуйте окремі рушники.
  • Раз на тиждень обережно зрізуйте нігті на руках і ногахдитини манікюрними ножицями. Стежте, щоб дитина не гризла нігті. Якщо утворилися задирки, обрізуй­те їх та обробляйте йодом або брильянтовим зеленим.
  • Збираючи дитині речі до дитячого садка, покладіть чисту носову хустинку або вологі серветки для дітей.Вони знадобляться під час кашлю, чхання або для ви­тирання забруднених рук та рота. Із раннього дитинства привчайте дитину корис­туватися цими засобами особистої гігієни.
  • Білизну дитині змінюйте щодня, панчохи та шкарпетки – не рідше ніж через день, постільне приладдя — не рідше одного разу на тиждень.
  • Поясніть дитині, що не можна міряти та носити чужий одяг і взуття, користувати­ся чужим гребінцем, а під час відвідування басейну слід взувати лише своє взуття. Руки слід витирати лише індивідуальним рушником. Дитина має засвоїти, що ко­ристування чужими речами – це порушення норм особистої гігієни.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.