Дистанційне навчання. Чарівні фарби/Талановиті пальчики

Світле свято Великодня

Мета: поширювати знання дітей щодо свята Великодня, дати уявлення про те, як люди готуються до цього свята; розвивати бажання брати активну у підготовці до свята; виховувати інтерес до народних традицій його святкування; вчити уважно слухати та  відповідати на питання. Розвивати дрібну моторику рук, окомір; відчуття кольору, естетичний смак; самостійність, творчість; продовжувати вчити дітей розмальовувати готові орнаменти, правильно тримати пензлик; слухати так розуміти віршований текст; виховувати старанність.

Матеріал:  картинки пасочок, кошик з великодніми писанками та крашанками, загадки та віршики.

Хід заняття

Звучить запис співу птахів та журчання струмочків

Вихователь:

– Гей, Великдень!

Гей, весна!

Що несе мені вона:

Сонце,квіти і в додаток

Ціп’яток курчаток,

Пташеняток у садку,

Зайченяток у ліску,

На голівоньку вінок, а у кошик – крашанок.

Вихователь: Про що, розповідається у вірші? Яке свято принесла весна?

– Правильно. Весна приносить нам ясне сонечко, тепло, а ще славиться веселими святами. Одним із великих весняних свят в народі вважають Великодні свята, або ще по іншому їх називають Пасха. До цього свята люди прибирають в хатах, на подвір’ї. І земля прибирається до цього свята: з’являються весняні квіточки, зеленіє травичка. Великодні свята багаті своїми народними звичаями.

Що вдома готують до цього свята?

-Правильно. Готують різні страви. А особливістю є те, що в кожній сім’ї печуть дуже смачний, солодкий, запашний хлібець. В народі його називають куличем.

Вихователь вивішує ілюстрацію, присвячену Великодню. Діти розглядають картину. Запитання: Що зображено на картині? Хто що робить на картині?

Фізкультхвилинка.

Встало рано-вранці сонце
Зазирнуло у віконце
Ми до сонця потяглися
За промінчики взялися .
Нумо дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Встали – сіли!
Бачте, як розвеселили!

Вихователь: Діти, а в нас залишилася скринька чарівна! Давайте в неї зазирнемо! Так, тут загадки, а чи вмієте ви відгадувати зараз перевіремо.

Дидактична гра «Відгадай»

Слухайте першу загадку:

«Напекли господині до свята у  печі

Пишні та  рум’яні  (пасочки) смачні!»

-Правильно, малята, це паскочки, слухайте  наступну  загадку:

Сонечко грає, співають пташки

Прикраса стола – гарні (писанки).

-Правильно, малята, це великодні яйця. Ось і кошик в мене є з великодніми писанками та крашанками.

Яєчко – це символ життя. Їх фарбують у різні кольори та дарують зі словами «Христос Воскрес!» та у відповідь треба казати «Воістину Воскрес!». Отже і ми з вами сьогодні будемо робити великодні писанки.

Малювання «Великодні писанки»

Звучить запис пісні «Розмалюю писанку»

Добре ми попрацювали. Познайомилися зі святом Великодня та його традиціями. Ще зробили гарні писанки-подарунки для батьків. І я вам бажаю разом зі своїми мамами, татами, бабусями та всією родиною готуватися до цього Свята і вдома.