Дистанційне навчання. Цікава математика
Цікава математика :
(Молодший вік)
Мета:
• Поглибити знання дітей про цифри від 1 до 3.
• Співвідношення числа з цифрою і цифри з числом в межах 3.
• Кількісна і порядкова лічба предметів у межах 3.
• Утворення числа шляхом додавання 1 до попереднього числа.
• Обведення контурів цифр в повітрі.
• Порівняння предметів за висотою (високий ,низький,найнижчий)
• Позначення місцезнаходження (своє) словами: за, між, поруч, попереду,
високо, низько.
Розвивальні
Розвивати інтерес до математики, увагу, пам’ять, мислення.
Виховні
Виховувати позитивне ставлення до занять з математики,
самостійність, організованість.
Словникова робота: високий, низький , різні за висотою, жовтий, синій,
зелений, перший, другий, третій
Хід заняття
І. Психогімнастика
Привітання
Вихователь: Добрий день, шановні діти!
Вправо-вліво поверніться,
Одне одному всміхніться
А дню ясному вклоніться.
– Свій день завжди починайте з усмішки, і тоді у вас буде все гаразд, бо від неї
всім стане тепліше. Даруйте всім свої посмішки і нехай всі посміхаються вам.
– Сьогодні на занятті з математики ми будемо рахувати порядковою та
кількісною лічбою, порівнювати предмети за висотою, а також обводити
цифри в повітрі пальчиком.
ІІ. Ігрова ситуація
Вихователь розглядає «Велику книгу казок» і запитує:
– Чи любите ви казки ?
– Які ви знаєте казки?
– Молодці, знаєте казки.
Вихователь котить яблучко по тарілочці і говорить слова : « Чарівне яблучко
котилось – котилось і в казці опинилось» .
ІІІ. Дидактична гра «Відгадай казку»
Діти, я запрошую вас відправитися в казку. Яку, дізнаєтеся , якщо зберете
картинку з частинок. Діти виконують завдання.
– Отже, що у вас вийшло? З якої казки ці герої? («Ріпка».) Молодці.
ІV. Дидактична гра «Полічи героїв казки»
Вихователь котить яблучко по тарілочці і говорить слова : « Чарівне яблучко
котилось – котилось і в казці на завданні зупинилось» .
Вихователь виставляє всіх персонажів лялькового театру, разом з дітьми
промовляє казку, потім ставить питання.
– Діти давайте згадаємо казку “РІПКА”. Що посадив дід ?(Ріпку).
– Кожний день поливав її. Яка виросла ріпка? (Велика-велика).
– Хто прийшов тягнути ріпку? (Дід)
– Витягли ріпку? (Ні)
– Хто прийшов на допомогу Діду?(Баба).
– Хто стоїть за дідом? (Баба)
– Хто стоїть за бабою? (Внучка)
– Які ви молодці. А продовження нашої казки буде на наступних
– занняттях.
-Давайте порахуємо наших героїв, які у нас є зараз. (1,2,3).Скільки всього?
Три.
– Якщо я візьму Діда яка цифра відповідає цьому герою?(1), покажіть
цифру(1) . На що схожа цифра один.(На спицю), покажіть мені вказівний
пальчик правої руки та в повітрі обведемо цифру один.
-До Діда прийшла Баба, яке число утвориться відповідно цієї кількості
героїв?(2), покажіть цифру(2), на що схожа цифра (2) на лебедя. Обводим у
повітрі цифру 2.
– До Діда й Баби прийшла Внучка, яке число тепер утвориться у результаті?
(2 та ще 1 = 3). Покажіть цифру (3), на що схожа цифра 3, на два півкола.
Обводим у повітрі цифру 3. Ми з вами повторили утворення числа.
А зараз ми порахуємо наших героїв порядковою лічбою.
Який по порядку стоїть Дід -перший ,
Яка по порядку стоїть Баба – друга,
Яка по порядку стоїть Внучка – третя. Молодці, а зараз Андрій порахує
порядковою лічбою наших героїв….
– Хто попереду всіх (Дід)
-Хто стоїть за Дідом (Баба)
-Хто стоїть за Бабою?( Внучка)
– Хто попереду Баби? (Дід)
– Хто стоїть між Дідом та Внучкою? (Баба)
– Хто стоїть поруч Баби? (Дід та Внучка)
– Скільки всього персонажів казки?(Три)
– Хто з них стоїть Першим? Другим? Третім? (Дід, Баба, Внучка).
V.Фізкультхвилинка
Вихователь котить яблучко по тарілочці і говорить слова : « Чарівне яблучко
котилось – котилось і в казці на відпочинку опинилось» .
Під музику ви будете виконувати певні рухи, які залежать від героя якого ви бачите.
Дід – означає, що потрібно присідати.
Коли бачите – Бабу – стрибати.
А коли Внучку – то треба плескати в долоні
VI. «Порівняй за висотою» Вихователь котить яблучко по тарілочці і говорить
слова : « Чарівне яблучко котилось – котилось і в казці на завданні зупинилось»
Нам потрібно порівняти смужки за висотою. У мене є смужки давайте
порахуємо їх (1, 2, 3 ). Скільки всього смужок? (три). Якого кольору перша
смужка? (зеленого), друга смужка якого кольору? (жовтого), третя смужка
якого кольору (синього). Нам потрібно визначити якого кольору смужка
довша , а якого найкоротша.
Методом накладання ми порівняємо наші
смужки, нам потрібно накласти одну смужку на другу так щоб куточки
співпадали (самостійна робота). ( Молодці). Таким чином ми дізнались що
всі смужки різні за висотою. А є ще спосіб порівняння, за допомогою
цього способу ми визначимо хто з наших діток високий, а хто низький.Як
можно про це дізнатися? Вірно, треба поставити одну дитину до другої
спиной , ось так (відповіді дітей).
Вихователь котить яблучко по тарілочці і говорить слова : «Чарівне яблучко
котилось – і в кінці казки опинилось».
«Ось і казочці кінець, а хто слухав молодець».
VII. Підсумок заняття
– Яке заняття у нас сьогодні було? (математика)
– В якій казці ми побували ?( Ріпка)
– Які цифри ми з вами повторювали протягом заняття? (цифри 1, 2, 3)
– Що вам найбільш сподобалось? ( Відповіді дітей). Діти, сьогодні ви були
молодці.