Консультація для батьків

Як сварки в сім’ї впливають на дитину?
Чимало мам і тат помилково вважають, що їх сварки між собою жодним чином не позначаються на стані їхньої дитини. Справа в тому, що дитина вбирає весь негатив, який відбувається між його батьками і пропускає його через себе. При сварках і бойкотах між батьками страждають найбільше їх діти.

Зараз чимала кількість літератури присвячено цьому питанню. Саме в тих сім’ях, де часто відбуваються скандали між батьками, виростають агресивні і нервові діти. Якщо ситуація така, що мама і тато нескінченно з’ясовують стосунки, б’ються, голосно кричать, а ще й на додачу зловживають алкоголем, то дитина знаходиться в самому незавидному положенні. Тут залишається тільки сподівається на якесь диво. Хоча буває й так , що в подібних сім’ях виростають дуже розумні й добрі діти. Трапляється й таке, що у з усіх боків позитивних батьків, які до того ж працюють в сфері освіти, виростають злі і дуже агресивні діти. У чому ж криється проблема?

У цьому випадку нічого дивного немає. Так, інтелігентні люди не дозволяють собі кричати, лаятись, ображати і випивати, вони намагаються вирішити всі конфлікти і розбіжності мирним шляхом. Тому з боку така сім’я здається ідеальною. Але ж дитина постійно проживає в цій сім’ї, і тільки вона розуміє, яким насправді є душевний стан його батьків, і саме це на нього тисне. Батьки люблять звалювати все на вуличне виховання, гени та інші зовнішні чинники, але вони не прагнуть з’ясувати, що конкретно відбувається в душі їхньої дитини. Маленькій людині досить складно зрозуміти, чому батьки його друга тримаються за руку і мило розмовляють, а його батьки навіть поговорити спокійно не можуть. Таке нерозуміння сильно впливає на дитячу психіку. Дитина може займатися своїми справами, плакати, ходити на вулицю і дивитися телевізор, але в душі його будуть гризти переживання, про які мама з татом навіть не мають уявлення. На думку батьків, немає нічого страшного, що вони вже давно не живуть, як чоловік і дружина, а намагаються зберегти видимість родини лише для виховання дитини і відсутності косих поглядів оточуючих.

Погане ставлення мами і тата один до одного набагато гірше впливає на малюка, ніж їх розлучення. Психологи кажуть, що діти переживають не через розлучення, а через постійні лайки, крики і скандали. Буває й таке, що діти не розуміють сенсу конфліктів між батьками і починають себе робити винними.

Під час конфліктів один з одним батьки в першу чергу повинні задуматися про своїх дітей. Як їм спостерігати подібну картину. Ясна річ, що без сварок не можна прожити все життя. Але в такому випадку треба вміти пояснити причину свого конфлікту дитині. Для того, щоб правильно зрозуміти внутрішній світ дитини, треба згадати себе в дитинстві.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.