Про протидію онлайн-шахрайствам
Понад 700 звернень від мешканців Сумщини надійшло до відділу протидії кіберзлочинам у Сумській області за п’ять місяців 2023 року. Близько 600 з них – це факти онлайн шахрайства. Про це розповів Артем Бухтіаров, старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Сумській області департаменту кіберполіції. Як допомогти поліціянтам та самим не потрапити у шахрайські схеми – у матеріалі.
Працівники поліції блокують сторінки шахраїв, але допомогти зменшити їх кількість можуть усі громадяни.
Для цього спільно з волонтерами створили Телеграм-канал StopRussiaChannel | MRIYA. Сюди можна надсилати скарги на шахрайські сторінки або на ресурси, які розповсюджують антиукраїнські погляди чи іншу шкідливу інформацію.
Цьогоріч, за інформацією Артема Бухтіарова, старшого інспектора відділу протидії кіберзлочинам, на Сумщині зареєстровані 49 кримінальних проваджень за фактом шахрайства.
Як не потрапити у шахрайську схему
- Не передавати шахраям, покупцям або потенційним продавцям, нічого, окрім 16-значного номера банківської карти.
- Налаштувати двофакторну аутентифікацію. “Це, коли до доступу до того чи іншого сервісу потрібно ввести не тільки код, який надсилається через СМС-повідомлення, але й пароль, який особисто люди придумали”, — пояснив Артем Бухтіаров.
- Не відкривати сумнівні посилання, які надходять від незнайомих осіб. “Що стосується продажів товарів, це, мабуть, найбільш розповсюджений вид злочинів – не потрібно перераховувати кошти наперед не знаючи взагалі цю особу”, — додав правоохоронець.
За словами Артема Бухтіарова, нині до суду направили 7 обвинувальних актів. Максимальне покарання, передбачене статтею “Шахрайство”, — позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.