Дистанційне навчання. Чарівні фарби/Талановиті пальчики
Тема: «Писанка до Великодня»
Мета: продовжувати збагачувати досвід дітей знаннями про звичаї та
традиції українського народу – святкування свята Великодня; викликати у
дітей бажання виготовити тематичну листівку для батьків на картоні з
наклеюванням симетричної витинанки, паски, гілочки верби з використанням
світлих, радісних тонів; формувати вміння працювати по обмеженій
поверхні, рівномірно розташовуючи аплікацію; закріплювати знання
кольорів; розвивати творчу уяву, асоціативну пам’ять, мислення; сприяти
розвитку самостійності, зосередженості; виховувати інтерес до образотворчої
діяльності.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Принесло нам сонечко знов тепло
І ласкаві промені розлило.
З трав і квітів виткало килими
І в садочку грається із дітьми.
– Діти, що нам принесли сьогодні з пошти? На посилці – адреса
нашого дитячого садочка. Хто нам надіслав посилку? Прочитаємо адресу. Це
наші знайомі – дідусь Максим та бабуся Оксана, які проживають у селі. Що
вони нам надіслали? (Паску, яєчка – писанки та крашанки, український
рушник, вербові гілочки) Саме зараз в Україні святкують велике весняне
свято – Великдень, печуть паски, фарбують крашанки, розписують писанки.
ІІ. Мотивація
– Писанки або крашанки – це символ весняного відродження життя
на землі. Яйця, що пофарбовані в один колір, називають крашанками. Їх
кольори також мають певну символіку. Червоний колір означає радість,
життя, любов. Жовтий колір – місяць і зорі, урожай. Блакитний – небо,
повітря, здоров’я. зелений – відродження та воскресіння природи і родючість
землі. Поєднання кількох кольорів – родинне щастя, мир, любов, успіх. Щоб
зробити крашанку, розводять спеціальну фарбу у воді та кладуть у неї щойно
зварене яйце. Коли яйце пофарбується, його викладають на тарілочку, щоб
висохло. Крашанка готова. А писанку фарбують спеціальними фарбами, а
потім розмальовують різними візерунками – розписують. Звідси і назва –
писанка.
Писанка
Розмалюю писанку, розмалюю,
Розмалюю писанку,розмалюю,
Коника гривастого намалюю,
Рублеву сопілочку намалюю,
Розмалюю писанку, розмалюю,
А моя сопілочка буде грати,
Соловейка – любчика намалюю.
Буде коник весело танцювати.
(Т. Коломієць)
– У нас у садочку також буде свято Великодньої писанки. Як ми
готуємося до свята? (Вивчаємо вірші, пісні, таночки, хороводи про весну, про
писанки та крашанки) Кого запросимо на свято? (Батьків, рідних)
Виготовимо для них листівку – запрошення на свято. Наших знайомих дідуся
Максима та бабусю Оксану також привітаємо зі святом і запросимо на наше
свято у дитячий садочок.
ІІІ. Продуктивна діяльність
– Сідайте на стільчики за столи.
Підготуємо наші пальчики.
» Пальчикова гімнастика
– Що у нас приготовлено для аплікації? (Кольоровий картон, овал
витинанка, ватний диск, ватні палички…)
» Етапи роботи
• Підготуймо форму для листівки: прямокутний аркуш паперу слід
скласти навпіл.
• Зверніть увагу, овал витинанку наклеюємо на кольорову сторону
вітальної листівки.
• Погляньте на зразок оформлення такої вітальної листівки.
• Викладіть візерунок на площинній формі і наклейте його
елементи.
Вихователь під час виконання аплікації перевіряє:
• Чи правильно діти розміщують візерунок, його деталі, елементи;
• Чи правильно користуються обладнанням.
➢ Фізкультхвилинка
Діти виконують рухи відповідно до тексту.
Дружно писанки візьмемо
Ми присядемо низенько
І по колу всі підемо.
І постукаєм тихенько
Вгору писанки піднімем
Писанки ми заховаєм
І постукаємо ними.
Мов зайчата, пострибаєм.
(В. Шкльода)
ІV. Підсумок
Вихователь формує виставку вітальних листівок, дякує дітям за
дружню працю.
Сподіваюсьщо що наші листівки сподобаються батькам і родичам.
Писанка
Гарна писанка у мене, Хоч не зразу змалювала,
Мабуть, кращої нема. Зіпсувала п’ять яєць –
Мама тільки помагала, Та як шосте закінчила,
Малювала я сама. Тато мовив: «Молодець!»
Змалювала дрібно квіти, Я ту писанку для себе
Вісім хрестиків малих, Для зразочка залишу,
І дрібнесеньку ялинку, А для тата і для мами
Й поясочок поміж них. Дві ще кращих напишу.
(К. Перелісна)