Поради, рекомендації “Як розповісти дітям про День Перемоги”

Наближається одне з найважливіших для країни свят – День Перемоги. Все далі йде від нас ця дата – 9 травня 1945 року. Наше мирне покоління не перейнято тим часом, тими надіями і страхами. А що означатиме для підростаючого покоління поняття Другої світової Війни? Як розповісти нашим дітям про цю Велику Війну? Як донести суть того, що відбувалося і викликати в маленькій душі почуття гордості, співчуття, шанування, патріотизму?

Звичайно ж, перший спосіб – це говорити з дитиною. Зрозуміло, що суть розмови залежить від віку дитини. Для три-річної дитини буде достатньо розповісти про військову техніку. Старша дитина зрозуміє, що люди втрачали свої життя.

Другий спосіб – спільний перегляд старих військових фільмів, що несуть в собі доброту, світло і віру. Можна дивитися концерти військових пісень. Всі разом повинно скластися в загальну картину, дитина усвідомить власну приналежність до історії, у неї з’явиться почуття гордості за своїх предків.

Спілкування з ветеранами – ще один спосіб розповісти дитині про пережите. Тут ще й психологічний момент – адже літнім людям часто легше знайти контакт з дітьми, ніж батькам. Дитині завжди цікавіше слухати розповіді очевидців, які як ніхто краще підберуть потрібні слова. Але даний спосіб з кожним роком стає все менш можливим, адже справжніх ветеранів війни залишилось в живих не так багато, і це вже доволі старенькі люди, але все ж таки ще можливо когось з них зустріти в цей день.

Четвертий спосіб – розкажіть про ваші предків, які воювали, розповідайте історії, розказані можливо ще вашими дідусями і бабусями. Адже, герої, живуть у віках, завжди будуть цікаві дитині, особливо хлопчикові. У своїй розповіді можете зробити упор на юний вік солдатів, які пішли на війну. Постійно згадуйте в оповіданнях про те, що ті, кого зараз називають героями, в той час були звичайними хлопцями.

Сьомий спосіб – відвідування пам’ятних місць. Відвідайте ці місця разом з дитиною, поклавши квіти до Вічного вогню, уважно розгляньте написи на кам’яних плитах. Відвідайте разом з дитиною музей ВВВ, де вона зможе зблизька роздивитися всю атрибутику війни. Відвідування цих заходів обійдеться вам зовсім недорого, але їх користь у справі виховання дитини неоціненна.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.